Nuorodų tinklo plėtimas

Nuorodų tinklo plėtimas

Nuorodų tinklo plėtimas (Link Building) yra viena iš esminių Optimizavimo paieškos sistemoms paslaugų, kadangi puslapio pozicija paieškos sistemose tiesiogiai priklauso nuo įeinančių nuorodų kiekio ir kokybės. OPS specialistai vysto nuorodų tinklą, kurios padeda puslapiui pakilti ir išlaikyti aukštas pozicijas paieškos rezultatuose. Ką konkrečiai konsultantai daro su atgalinių nuorodų tinklu:

  • Analizė – analizuojam esamą puslapio nuorodų padėtį, stebim nuorodų kokybę, taip pat išanalizuojam pagrindinius konkurentus paieškos sistemoje pagal efektyviausius raktinius žodžius – kokias ir kiek nuorodų jie turi ir kokie yra būdai konkurentus aplenkti.
  • Nuorodų tinklo kūrimo strategijos – išanalizavę konkurencinę aplinką, parengiam tam tikras nuorodų tinklo kūrimo (Linkbuilding) strategijas, kurios nurodo, kur ir kokiu būdu bus gaunamos įeinančios nuorodos.
  • Nuorodų tinklo kūrimas – konkretūs veiksmai kuriant puslapio atgalinių nuorodų tinklą – apsikeitimas nuorodomis, nemokamų nuorodų gavimas, kiti veiksmai, po kurių yra gaunama kokybiška nuoroda į tam tikrą kliento tinklalapio puslapį.
  • Ataskaitos – nuolat pateikiam atskaitas už nuveiktus darbus, šiuo atveju, gautas nuorodas, taip pat parodom, kaip nuorodų gavimas įtakojo puslapio pozicijas paieškos sistemose.
  • Konsultacijos – patariam klientui, kaip pačiam prisidėti prie nuorodų tinklo kūrimo, kokiu būdu nuorodos yra dedamos ir kaip taisyklingai jas formuoti.

Nuorodų tinklas yra kertinis puslapio optimizavimo akmuo, kuris turi būti kuriamas atsakingai ir toliaregiškai. Tai nėra vieno mėnesio procesas, todėl labai greitų rezultatų tikėtis nereikėtų, ypač, jei konkurencija yra didelė. Nuorodų tinklas taip pat turi būti nuolatos prižiūrimas, nes nuolatos kinta gautų įeinančių nuorodų vertė.